Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w ZS nr 2 (..)

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w ZS nr 2 we Wronkach

17 Października 2019

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w ZS nr 2 we Wronkach

Aż 165 osób z wronieckiego Zespołu Szkół nr 2 wzięło udział w organizowanym przez WOŚP Biciu Rekordu w Pierwszej Pomocy. Inicjatywa ta podejmowana jest rokrocznie w związku z obchodzonym 16 października Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. Ma również wymiar konkursowy, gdyż zespoły zaangażowane w akcję mają szansę zdobyć 1 z 20 fantomów, których fundatorem jest właśnie Fundacja WOŚP.

Przygotowanie zajęć z resuscytacji krążeniowo-oddechowej w placówce we Wronkach koordynowała pani Sylwia Popielska. Przed przystąpieniem do konkursu młodzież wysłuchała też, krótkiej prelekcji nt. zasad udzielania pierwszej pomocy. Wskazówek udzielał dyrektor szkoły Sławomir Barszczewski. Uczniom dojeżdżającym rowerami rozdano natomiast pakiety bezpieczeństwa przekazane przez Straż Miejską.

Źródło: ZS nr 2 we Wronkach

UWAGA KIEROWCY! Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08. // Droga nr 246514 (Gaj Mały-Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.07. do 10.08.2021 r. // Rynek w Szamotułach: zmiana organizacji ruchu od 9.08.