Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dzień Patrona w Zespole Szkół Nr 2 w Szamotułach

Dzień Patrona w Zespole Szkół Nr 2 w Szamotułach

28 Stycznia 2020

Pięciu uczniów grających w przedstawieniu. Uczniowie są przebrani. Z tyłu czerwona kotara z przyczepionym białym napisem

W piątek, 24 stycznia br., Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach obchodził święto patrona. Część oficjalna rozpoczęła się od uroczystego apelu, podczas którego uczniowie i zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z życiorysem Stanisława Staszica. Następnie dyrektor Zygmunt Sługocki wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierzem Michalakiem wręczyli dyplomy uczniom, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce za I semestr oraz stuprocentową frekwencję.

Nagrodzone zostały także klasy, które zebrały najwięcej bilonu w akcji „Góra Grosza” przeprowadzonej przez szkolny samorząd. Uhonorowano również najbardziej utalentowanych rysowników, którzy różnymi technikami przedstawili wizerunek patrona szkoły. Dalsza część uroczystości przebiegła w myśl zasady „święto szkoły okazją do dobrej zabawy”. Głównym elementem tej części były prezentacje artystyczne przygotowane przez uczniów liceum i technikum.

Gościnnie podczas obchodów dnia patrona wystąpiły przedszkolaki, których występ wzbudził szczególny aplauz publiczności. Następnie każda klasa zaprezentowała pokaz strojów związanych z kierunkiem, zawodem, w którym się kształci. Byli więc rolnicy, kucharze, kelnerzy, technolodzy żywności, lingwiści ale też… wolnomyśliciele.

Bardzo dużo emocji wzbudził pokaz talentów. A były to talenty w wielu dziedzinach więc obok recytacji był śpiew, taniec a także prezentacja umiejętności plastycznych. Ciekawym przerywnikiem był konkurs przygotowany przez prowadzącego imprezę pana Bartosza Śwista, w którym uczniowie i nauczyciele odpowiadali na pytania dotyczące szkoły przy użyciu swoich telefonów komórkowych zalogowanych na odpowiedniej stronie.

Na zakończenie najbardziej „wygadani i odważni” uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie, podczas którego mogli zaprezentować w humorystyczny sposób swoje umiejętności i wiedzę.

Inf./fot. Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach