Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dobre wieści na koniec tygodnia

Dobre wieści na koniec tygodnia

25 Września 2020

W piątek, 25 września br., odbyła się kolejna narada w sprawie sytuacji epidemiologicznej w Powiecie  Szamotulskim, zwołana i prowadzona przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak,

Podczas wideokonferencji, dyrektor Szpitala Remigiusz Pawelczak poinformował, że w szamotulskim szpitalu nie stwierdza się zakażeń wirusem SARS-CoV 2. Zdrowi pracownicy wracają z kwarantanny i izolacji do pracy. Od  26 września br., wszystkie Oddziały, Poradnie i Pracownie SP ZOZ w Szamotułach powinny funkcjonować w pełnym zakresie.

Wszystkie wdrożone  procedury bezpieczeństwa działają prawidłowo. Dzięki temu, udało się możliwie szybko opanować sytuację. Dyrektor lecznicy wyraził radość, że powrót do normalnego funkcjonowania był możliwy w ciągu kilku  dni.

W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów i Personelu, pomieszczenia zamkniętych Oddziałów i pracowni zostały dodatkowo zdezynfekowane, a ścisły reżim sanitarny będzie niezmiennie utrzymany.

Szpital w dalszym ciągu oczekuje na wyniki badań części pracowników Oddziału Dziecięcego, jednak wszystko wskazuje na to, że nie będzie przeciwwskazań do wznowienia działalności.

Pani Agnieszka Jachnik, Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała, że w powiecie są aktywne 24 przypadki COVID-19. Niestety, jedna osoba zmarła. Od wczoraj nie zwiększyła się liczba nowych zachorowań. Pani Dyrektor wyraża nadzieję, że liczba przypadków w weekend będzie się zmniejszać.

Wśród uczestników jednego ze zgrupowań sportowych na terenie powiatu stwierdzono 5 zakażeń. Za zgodą Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, wszystkie  te osoby wyjechały poza teren powiatu, do miejsc izolacji domowej.

Dyrektor potwierdziła również informację, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przychyliła się do prośby dyrekcji Szpitala o zawieszenie czasowego ograniczenia funkcjonowania oddziałów szpitalnych: dziecięcego, ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego z zapewnieniem obsady dyżurowej, złożonej  ze zdrowych pracowników.

Wszyscy uczestnicy dzisiejszej konferencji pozostają ze sobą  w stałym kontakcie.

 

do góry