Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Dobiegły końca dwie kolejne inwestycje drogowe w Powiecie (..)

Dobiegły końca dwie kolejne inwestycje drogowe w Powiecie Szamotulskim

29 Listopada 2022

Dobiegły końca dwie kolejne inwestycje drogowe w Powiecie Szamotulskim. Pierwsza dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, tj.: przebudowa drogi powiatowej nr 1855P na odcinku Gałowo - Jastrowo oraz druga dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i zrealizowana przez Gminę Kaźmierz, przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1865P w Kaźmierzu na skrzyżowanie typu rondo.

W odbiorach tychże inwestycji wzięli udział Wiceminister Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak, Posłowie na Sejm RP: Marta Kubiak i Marcin Porzucek, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Przewodniczący Rady Powiatu Radosław Łanoszka, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z Zarządem Powiatu oraz przedstawiciele samorządów i wykonawcy inwestycji.

Koszt przebudowy skrzyżowanie w Kaźmierzu wyniósł 2.398.085,86 zł a dofinansowanie - 1.260.000,00 zł. Inwestycja miała na celu uspokojenie ruchu oraz poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic, które są głównymi drogami dojazdowymi m.in. do Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Zadanie zostało zrealizowane przez firmę GRAEB Przedsiębiorstwo Drogowe, Pniewy.

Ostateczny koszt przebudowy drogi Gałowo - Jastrowo wyniósł 4.108.763,22 zł, dofinansowanie 2.757.129,53 zł. W tej inwestycji, poza przebudową drogi, istotnym elementem było także wybudowanie ciągu rowerowego z dopuszczonym ruchem pieszych. Przebudowa drogi wpłynie na zwiększenie dostępności do zlokalizowanych w obrębie drogi terenów inwestycyjnych przeznaczonych pod aktywizację gospodarczą, natomiast zastosowane rozwiązania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, tworząc jednocześnie dogodną alternatywę, umożliwiającą sprawne ominięcie centrum miasta.