Dni Pniew 2019

4 Czerwca 2019

31 maja 2019 r. punktualnie o godzinie 19:00 w Parku Miejskim w Pniewach rozpoczęto huczne świętowanie Dni Pniew. Wydarzenie trwało cały weekend. Dwa pierwsze dni upłynęły pod znakiem muzyki. Prócz występów lokalnych zespołów mieszkańcy mogli podziwiać koncerty znamienitych gwiazd polskiej sceny muzycznej - formacji Enej oraz, posiadającej ogromną rzeszę fanów, grupy Lady Pank. Sobotnie popołudnie przebiegało ponadto pod znakiem atrakcji dla najmłodszych, związanych bezpośrednio z przypadającym w równorzędnym terminie Gminnym Dniem Dziecka.

Dzień trzeci obchodów tradycyjnie już związany był z końmi. Wielką Pniewską, otworzyła XVIII Parada Koni. Dostojne klacze i ogiery prezentowały się dumnie krocząc ulicami miasta. Mieszkańcy podziwiać mogli ponadto piękne pojazdy zaprzęgowe i stylowe dorożki. Pokazy jeździeckie, w tym pokazy dziecięcej woltyżerki, zgromadziły na parkowych trybunach wielu znakomitych gości.

W gronie uczestników wydarzenia znalazła się Starosta Powiatu Szamotulskiego oraz Radni Powiatu Szamotulskiego.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Pniewach