Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/„Bezpiecznie na wsi: Maszyna Pracuje a dziecko (..)

„Bezpiecznie na wsi: Maszyna Pracuje a dziecko obserwuje”

5 Kwietnia 2019

Kolorowe prace plastyczne z motywem wsi

Takie hasło otrzymał tegoroczny konkurs plastyczny organizowany od wielu lat przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jest on skierowany głównie do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich i ma na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzację wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia.

Z terenu Powiatu Szamotulskiego do konkursu przystąpiło 246 uczniów szkół podstawowych z: Otorowa, Brodziszewa i Gaju Małego. W piątek, 5 kwietnia, komisja konkursowa wybrała laureatów szczebla powiatowego z podziałem na dwie grupy wiekowe.

Grupa I (klasy 0-3)

I miejsce - Franciszek Plich, Szkoła Podstawowa w Brodziszewie, klasa 3

II miejsce - Kinga Przybył, Szkoła Podstawowa w Brodziszewie, klasa 3

III miejsce - Urszula Stasierowska, Szkoła Podstawowa w Otorowie, klasa 1