Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Awans w rozgrywkach rejonowych gimnazjalistek z Zespołu (..)

Awans w rozgrywkach rejonowych gimnazjalistek z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach

8 Marca 2019

Awans w rozgrywkach rejonowych gimnazjalistek z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach

Po wygraniu turnieju powiatowego w koszykówce, gimnazjalistki z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach uczestniczyły w dalszych rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”, na etapie 1/2 rejonu. Ten etap rozgrywek pozwala wyłonić cztery najlepsze zespoły z powiatów ( rejon Poznań - północ), poznańskiego, szamotulskiego, obornickiego, międzychodzkiego, grodziskiego i nowotomyskiego. Najczęściej na tym poziomie rywalizacji pozostają już szkoły, które mogą korzystać z czynnych zawodniczek ligowych (kadetka, młodziczka) z blisko funkcjonujących klubów koszykarskich. Dla dziewczyn z Wronek, trenujących koszykówkę a nie grających w lidze, dużym sukcesem jest dotarcie  do tego etapu i podjęcie walki z zespołami ligowymi. W swojej grupie rozgrywkowej zawodniczki uplasowały się na drugim miejscu za dziewczynami ze Swarzędza a przed reprezentantkami powiatu międzychodzkiego, co dało im możliwość awansu do finału rejonowego Poznań- północ.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale !

Skład zespołu: Zosia Kozber, Zuzia Kaczmarek, Wiktoria Dudziak, Wiktoria Dopierała, Nadia Matuszak, Natalia Piotrowska i Weronika Roszak. Trener- opiekun – Maciej Trojanek

Treść i zdjęcie: Zespół Szkół nr 1 we Wronkach