Amica Cup 2023

2 Października 2023

W dniach 29.09 - 1.10.2023 r. odbyła się 19. edycja siatkarskiego turnieju Amica Cup w Szamotułach.

W turnieju brały udział cztery zespoły: #Volley Wrocław, niemiecki Dresdner SC, czeska Dukla Liberec oraz węgierski Vasas Obuda Budapeszt.

I to właśnie drużyna z Węgier okazała się najlepszą podczas całych zawodów, wygrywając wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu znalazły się siatkarki z Drezna, trzecie miejsce zajęła czeska Dukla, ostatnie miejsce przypadło polskim zawodniczkom.

Na wydarzeniu obecni byli m.in. Prezes PZPS Sebastian Świderski, Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Broński, Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej Robert Wardak, Sekretarz Komisji Rewizyjnej PZPS Jan Nowaczyński, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wiceprezes ds. Finansów i HR firmy Amica Michał Rakowski oraz organizator turnieju Ryszard Frąckowiak.

To były trzy dni fantastycznych emocji, podczas których kibice bawili się wyśmienicie dopingując wszystkie drużyny.