Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Aktywne obchody Dnia Ziemi

Aktywne obchody Dnia Ziemi

25 Kwietnia 2023

W minioną sobotę, w pięknych okolicznościach przyrody przyzamkowego parku, w słonecznej aurze, odbywały się wydarzenia w ramach Dnia Ziemi. Organizatorami obchodów był Powiat Szamotulski, Fundacja Varietae i Muzeum - Zamek Górków.
Zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się warsztaty, m.in.: eko - plakat, hortiterapia, zielone pesto, poidełka dla owadów, „Poczuj bazę czyli ciało w zgodzie z NATURĄ”,, „na drewnie”, „Dziecko w chuście”. Pasjonaci natury i przyrody pogłębiali swoją wiedzę podczas wykładów: „0 naturalnych ogrodach, ziołach i produktach roślinnych” czy też ,,Fantastyczna pszczoła: najbardziej zaskakujące sytuacje z życia pszczół”. Uczestnicy akcji chętnie włączyli się w akcję wymiany nakrętek za drzewka przygotowane przez leśników z Nadleśnicta Pniewy, akcji, która poza aspektem ekologicznym, miała też ważny wymiar społeczny - stanowiła wsparcie Stowarzyszenia Społecznego na rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach.
Tematyka przyrodnicza była też motywem przewodnim wystawy autorskiej prac Damiana Kłaczkiewicza, otwartej w południe w ramach Galerii plakatów „Pod Halszką” - prace szamotulskiego artysty można nadal podziwiać przez najbliższy miesiąc.

Poza wydarzeniami przy szamotulskim muzeum, w sobotę we Wronkach mieszkańcy naszego powiatu włączyli się a sprzątanie brzegów Warty - akcje zorganizowaną przez Fundację Serce Doliny Warty. A wcześniej, bo już 20 kwietnia, swoje obchody Dnia Ziemi zorganizowała młodzież szamotulskiego Rolnika, przeprowadzając akcję sprzątania okolic swojej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznych obchodów.
Mając na względzie wagę budowania świadomości dbania o naturę i otaczający nas świat, cieszymy się, że przyłączyliście się do tak ważnego dla nas wszystkich święta.

do góry