Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/75 - lecie Szkoły na Leśnej

75 - lecie Szkoły na Leśnej

5 Kwietnia 2023

Poniedziałek, 3 kwietnia, był dla Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach dniem wyjątkowym. W tym dniu Szkoła na Leśnej obchodziła 75-lecie istnienia, miało miejsce także otwarcie strzelnicy laserowej, rozstrzygnięcie konkursu historycznego „Moja mała Ojczyzna" oraz złożenie ślubowania przez Oddział Przygotowania Wojskowego.
Uroczystość, oprócz uczniów i nauczycieli, zgromadziła liczne grono gości, w tym m.in.: minister Grzegorz Piechowiak, wicewojewoda wielkopolski Beata Maszewska, wicekurator Zbigniew Talaga, starosta Beata Hanyżak, wicestarosta Rafał Zimny, wiceburmistrz Robert Dorna oraz przedstawiciele firm i instytucji współpracujących ze szkołą.
Wyjątkowym momentem w historii szkoły było ślubowanie złożone przez kadetów Oddziału Przygotowania Wojskowego. Jest to nowy kierunek w kształceniu młodzieży, oferujący, oprócz solidnego wykształcenia technicznego, oswojenie z musztrą i specyfiką służby wojskowej. To właśnie kadeci OPW najczęściej korzystają z nowej strzelnicy laserowej, która powstała w szkole w końcu ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że strzelnica, której koszt wyniósł 208.434,87 zł, sfinansowana została ze środków programu „Strzelnica w powiecie 2022” (w 80%) oraz budżetu Powiatu.
Uroczystość była okazją do wyróżnień tytułem "Partner Szkoły" przekazanych instytucjom oraz firmom, dzięki którym możliwe jest kształcenie techniczne mocno nastawione na praktyczne umiejętności i jak najlepsze przygotowanie absolwentów zarówno do kontynuacji nauki, jak i do wejścia na rynek pracy.
Akcentem mocno odnoszącym się do Patronów Szkoły było wręczenie nagród w konkursie "Moja mała Ojczyzna". Konkurs pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Starosty Szamotulskiego dotyczył w tym roku powstańców wielkopolskich, o których często się zapomina - zwykłych żołnierzy, dziadków, czy kobiet, biorących udział w powstaniu. Nagrody i wyróżnienia powędrowały do autorów najciekawszych prac filmowych, plastycznych, graficznych i literackich reprezentujących szkoły podstawowe i średnie z całego regionu.
Zgodnie z tradycją szkoły nastąpiło również przekazanie sztandaru nowemu pocztowi, który zastąpi uczniów przystępujących w tym roku do egzaminu dojrzałości.

Zdjęcia, tekst: ZS nr 1 we Wronkach

do góry