Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/670 tysięcy złotych dotacji na Poradnię Lekarza (..)

670 tysięcy złotych dotacji na Poradnię Lekarza Rodzinnego

14 Listopada 2022

Miesiąc temu Szpital Powiatowy w Szamotułach został laureatem prestiżowego ogólnopolskiego konkursu w zakresie poprawy bezpieczeństwa pacjentów i pracowników. Placówce udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 672 tys. złotych na zwiększenie dostępności Poradni Lekarza Rodzinnego dla osób z niepełnosprawnościami.

Przyszpitalna Poradnia Lekarza Rodzinnego zostanie zaopatrzona w nowe, wysokospecjalistyczne urządzenia medyczne, m.in. przenośny aparat USG, spirometr, rejestrator holterowski EKG, aparat do badania krzepliwości krwi, kardiomonitory, dermatoskopy, aparaty EKG i KTG, holtery ciśnienia oraz wiele innych. W budynku wykonana zostanie posadzka z materiałów antypoślizgowych oraz przebudowany zostanie system wentylacji i klimatyzacji.

SPZOZ w Szamotułach rozpocznie również współpracę z organizacją pozarządową reprezentującą osoby z niepełnosprawnościami, a dla pracowników odbędzie się szkolenie z zakresu komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami.

- Najbardziej chciałbym podziękować Pani Poseł Marcie Kubiak oraz Pani Staroście Beacie Hanyżak, dzięki współpracy których szpital pozyskał kolejne cenne środki dla pacjentów - mówi dyrektor SPZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak.

Modernizacja placówki oraz zakup sprzętu będzie w całości sfinansowany z budżetu państwa oraz z budżetu środków europejskich w ramach Programu Dostępność Plus dla zdrowia.

Decyzja na udział w Programie była kontynuacją działań SPZOZ w Szamotułach na rzecz zwiększania bezpieczeństwa pacjentów i pracowników.

do góry