Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/6 lipca 2022 roku oficjalnie została otwarta obwodnica (..)

6 lipca 2022 roku oficjalnie została otwarta obwodnica Wronek

7 Lipca 2022

Otwarcie odbyło się w obecności m.in. posła na Sejm Krzysztofa Paszyka, Senatora Jana Libickiego, wicemarszałka Wojciecha Jankowiaka, członka zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego. Przedstawicielami Powiatu Szamotulskiego byli Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach Sylwia Kosicka. Obecni byli oczywiście włodarze Miasta i Gminy Wronki Burmistrz Mirosław Wieczór i Zastępca Burmistrza Robert Dorna.

Zakres robót objął odcinek drogi o długości 5,2 km w tym trójprzęsłowy most nad Wartą, wiadukt kolejowy nad linią z Poznania do Szczecina, wiadukt nad drogą gminną prowadzącą do miejscowości Stróżki, trzy ronda oraz drogi dojazdowe do terenów przyległych oraz przepusty drogowe.  

Wartość zadania wyniosła 81 mln złotych, z czego 65 mln złotych to dofinansowanie unijne w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, nad którym pieczę sprawuje Zarząd Województwa Wielkopolskiego.   

Budowa zdecydowanie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej i dostępności regionu.

Przypominamy, także że 10 czerwca 2022 r. odbiorem końcowym zakończyła się budowa drogi łączącej ul. Mickiewicza z budowaną przez Województwo Wielkopolskie, obwodnicą Wronek.

Zadanie to, wsparte przez Powiat Szamotulski kwotą 900 000,00 zł, polegało na wybudowaniu od zera drogi asfaltowej stającej się łącznikiem mającym ułatwić komunikację w centrum miasta. Inwestycja ta pozwoliła na skomunikowanie w całości miasta z obwodnicą.

Skrót z prowadzonych robót i całą obwodnicę możecie obejrzeć na poniższym filmie:

#11 Budowa obwodnicy Wronek |Otwarcie 6 lipca 2022 | 4K - YouTube

do góry