Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/1,8 mln złotych na zakup sprzętu dla szamotulskiego (..)

1,8 mln złotych na zakup sprzętu dla szamotulskiego szpitala

12 Marca 2021

Dzięki współpracy Miasta i Gminy Szamotuły z „Metropolią Poznań” szamotulski szpital będzie mógł zakupić dodatkowy sprzęt i materiały potrzebne do walki z COVID-19. Dla lepszej diagnostyki Pacjentów i dla podniesienia Ich bezpieczeństwa szpital kupi przyłóżkowy aparat RTG, stacjonarny aparat RTG, aparat USG, pompy infuzyjne, centralę do monitorowania funkcji życiowych, 27 nowych łóżek, aparat do znieczulenia, defibrylator z wyposażeniem oraz zestaw do przechowywania leków. Wszystko to o wartości 1.800.000,00 zł.

W środę 11 marca br. dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak przy udziale Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak podpisał umowę o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu : „Profilaktyczny program szczepień przeciwko grypie w Metropolii Poznań”  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (2014+) rozszerzonego o zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do walki z epidemią COVID-19. Partnerami projektu są m.in.  szpitale z powiatów: poznańskiego,  śremskiego, obornickiego, szamotulskiego.

Zarząd Powiatu  Szamotulskiego składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierzowi Kaczmarkowi  za zaangażowanie w pozyskanie środków finansowych dla szamotulskiej lecznicy.

 Fot.:Metropolia Poznań

 Porozumienie Metropolia Poznań 1

Porozumienie Metropolia Poznań 2

Porozumienie Metropolia Poznań 3

do góry