Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/100 - lecie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej W (..)

100 - lecie działalności Ochotniczej Straży Pożarnej W Przecławiu

31 Maja 2022

W ostatnią sobotę maja 100 - lecie działalności świętowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecławiu. Uroczystości rozpoczęły się w Żydowie uroczystą mszą św., na której obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych jak i strażacy z terenu Gminy Szamotuły. Następnie zgromadzeni goście udali się pod przecławską remizę, gdzie odbył się okolicznościowy apel. W trakcie jego trwania złożono gratulacje i podziękowania za służbę i poświęcenie. W imieniu Zarządu Powiatu Szamotulskiego życzenia złożył Wicestarosta Rafał Zimny. Cieszymy się, że w naszym powiecie działają tak doświadczone jednostki. Wierzymy, że te minione sto lat to dopiero początek.

Na zdjęciu od lewej: Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamotuły Marian Płachecki, Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny, Druh Straży Pożarnej, Prezes OSP Przecław Michał Płachetka, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak. W tle tablica pamiątkowa