Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/100 lat Hufca ZHP Szamotuły

100 lat Hufca ZHP Szamotuły

23 Października 2023

W ubiegły weekend w Szamotułach zebrali się harcerze z całego regionu by uroczyście obchodzić 100-lecie powstania Hufca Szamotuły. Świętowanie rozpoczęło się odprawieniem w Bazylice mszy świętej, na której zjawiły się gromady zuchowe i drużyny harcerskie z Szamotuł, Kaźmierza, Nowej Wsi,  Obornik, Ostroroga, Pniew i Wronek.

Następnie uczestnicy przemaszerowali na szamotulski rynek gdzie odbył się apel. Komendant Hufca phm. Mariusz Stołowski powitał wszystkich uczestników - obecnych oraz dawnych harcerzy, a także zaproszonych gości. Życzenia harcerzom złożyli: Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Dariusz Wachowiak oraz burmistrz Wronek Mieczysław Wieczór.

Następnie odbyło się otwarcie wystawy poświęconej 100-letniej historii Hufca ZHP Szamotuły (wystawę tą można oglądać na Rynku przed gmachem Biblioteki Publicznej), a harcerze i zuchy wyruszyli na grę miejską. Uroczystości rocznicowe zakończyły się świeczniskiem w Szkole Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

do góry