Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Wizyta Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego w (..)

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego w Powiecie Szamotulskim

15 Grudnia 2021

We wtorek 14 grudnia 2021 r. roku miała miejsce wizyta Wojewody Wielkopolskiego w Powiecie Szamotulskim. Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wraz ze Starostą Beatą Hanyżak, Wicestarostą Rafałem Zimny oraz z Dyrektorem Szpitala Powiatowego Remigiuszem Pawelczakiem i Zastępcą Dyrektora Szymonem Aniołem wzięli udział w uroczystości symbolicznego odebrania rampy tlenu medycznego oraz przekazania nowoczesnej karetki zakupionej dzięki środkom z rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów. Nowy ambulans stacjonuje we Wronkach i zastąpił mocno wysłużony pojazd typu „P”. Łączna wartość obu inwestycji to 920 928 zł. Ważnym punktem były rozmowy, głównie o sytuacji pandemicznej w Województwie Wielkopolskim jak i samym Powiecie Szamotulskim. Następnie odbyło się spotkanie z burmistrzem Szamotuł Włodzimierzem Kaczmarkiem, na którym omówione zostały prowadzone oraz planowane inwestycje w Gminie Szamotuły. Wojewoda Wielkopolski przekazał Staroście Szamotulskiemu i Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamotuły czeki. W ramach programu Laboratoria Przyszłości Powiat Szamotulski otrzymał wsparcie w wysokości 60 000, 00 zł. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji w takich dziedzinach jak: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka. Miłym akcentem było wręczenie nagród Dagmarze Kaliszan oraz trenerowi Mariuszowi Koperskiemu za osiągniecia sportowe. W dalszej kolejności Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jaromir Zieliński i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szamotułach Jolanta Gałkowska przedstawili efekt prac termomodernizacyjnych budynku znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego. Powiat Szamotulski otrzymał środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi Śmiłowo - Gałowo. Postęp prac jest imponujący, a powstające na tej drodze rondo w Jastrowie było kolejnym punktem wizyty Pana Wojewody Michała Zielińskiego. Następnie udano się z wizytą do Domu Dziecka im. Urszuli Ledóchowskiej Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK w Otorowie. Dzieci przygotowały przepiękną niespodziankę dla gości, a mianowicie zaśpiewały kolędy przy własnym akompaniamencie muzycznym. W dalszej kolejności udano się do Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg, gdzie przekazano czek potwierdzający przekazane środki w ramach programu Laboratoria Przyszłości burmistrzowi Romanowi Napierale. Omówione zostały także planowane inwestycje na terenie Gminy Ostroróg oraz współpraca pomiędzy samorządami w przeprowadzeniu wspólnych inicjatyw. Wojewoda Wielkopolski wraz ze Starostą Szamotulskim udali się później do Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, gdzie Dyrektor Monika Kozber przedstawiła ideę otwarcia nowego oddziału Technikum o profilu wojskowym. Szkoła otrzymała także patronat Wojewody i Starosty Szamotulskiego nad organizowanym konkursem związanym z rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pan Michał Zieliński i Pani Beata Hanyżak odwiedzili także nowoczesne pracownie znajdujące się na terenie Zespołu Szkół m. in. nowo wyposażoną pracownie kształcenia programowania. Ostatnim punktem wizyty było przekazanie środków Gminie Wronki w ramach Laboratorium Przyszłości. Omówione zostały także planowane inwestycje, w tym rozbudowa szkoły w Nowej Wsi, która jest możliwa dzięki środkom otrzymanym z Polskiego Ładu.