Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Świetne występy zawodników Herkulesa podczas Olimpiadach (..)

Świetne występy zawodników Herkulesa podczas Olimpiadach Specjalnych

12 Maja 2026

W dniach 8-10 maja w Katowicach odbyły się XIII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Polska. W zawodach uczestniczyło trzech uczniów oraz dwóch absolwentów Zespołu Szkół im. J. Brzechwy w Szamotułach, którzy reprezentowali Powiat Szamotulski oraz Oddział Regionalny Wielkopolskie-Poznań w dyscyplinie pływanie.

Zawodnicy szamotulskiego Herkulesa rywalizowali na dystansach 25 m, 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz grzbietowym, a także w sztafecie 4 × 25 m stylem dowolnym.

Kacper Ślimak wywalczył dwa brązowe medale indywidualnie oraz zajął piąte miejsce w sztafecie. Jakub Nazim zdobył srebrny medal, piąte miejsce indywidualnie oraz piąte miejsce w sztafecie. Michał Szała uplasował się na czwartym i szóstym miejscu indywidualnie, a także zdobył srebrny medal w sztafecie. Konrad Skrętkowski sięgnął po dwa srebrne medale indywidualnie oraz zajął piąte miejsce w sztafecie. Mateusz Pietrzak zdobył srebrny medal, piąte miejsce indywidualnie oraz piąte miejsce w sztafecie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

do góry