Muzeum-Zamek Górków z trzema nagrodami w konkursie „Izabella 2025”!
19 Maja 2026Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach zdobyło aż trzy nagrody w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „Izabella 2025”:
- II miejsce w kategorii Działalność Promocyjna i Popularyzatorska za „Rabarbarową Noc Muzeów”,
- II miejsce w kategorii Działalność Naukowa i Wydawnicza za publikację „Raptularz Zamkowy”, cz. 2,
- II miejsce w kategorii Działalność Wystawiennicza za wystawę czasową „Atlas ptaków ceramicznych Iłży”.
W ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 18 maja w Muzeum Śremskim, uczestniczyli: Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Dyrektor Muzeum-Zamek Górków Michał Kruszona wraz z kustoszkami Moniką Romanowską-Pietrzak i Anną Król-Rajman oraz adiunktką Sarą Trojanowską, a także Łukasz Babula — kurator wystawy „Atlas ptaków ceramicznych Iłży”.
Ponadto Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył Odznaki Honorowe „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Wśród wyróżnionych znaleźli się Dyrektor Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach Michał Kruszona, a także Jolanta Goszczyńska, która przez wiele lat pełniła funkcję Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i wielokrotnie nadzorowała pod kątem konserwatorskim realizację inwestycji prowadzonych w szamotulskiej placówce.

Marszałek Marek Woźniak gratuluje Dyrektorowi Michałowi Kruszonie i kuratorowi wystawy Łukaszowi Babuli
Marszałek Woźniak składa gratulacje Monice Romanowskiej-Pietrzak, Annie Król-Rajman i Sarze Trojanowskiej
Delegacja Powiatu Szamotulskiego wraz z uhonorowaną podczas gali Jolantą Goszczyńską
Starosta Szamotulski Beata Hanyżak podczas gali konkursowej