Młodzież spotkała się na IV Zlocie PaT
26 Maja 2026W miniony weekend odbył się IV Zlot Profilaktyczny PaT dla młodzieży z Powiatu Szamotulskiego. Warsztaty oraz prelekcje miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 w Szamotułach.
W programie wydarzenia znalazła się m.in. „Noc Otwartych Sądów” w Sądzie Rejonowym w Szamotułach, podczas której uczestnicy wzięli udział w symulacji mediacji dotyczącej historii Halszki. Następnie młodzież uczestniczyła w grze miejskiej poświęconej legendzie o Halszce i Łukaszu Górce.
Wieczorny czas upłynął na wspólnej zabawie podczas PaToteki, natomiast zlot zakończył się rano uroczystym mianowaniem nowych Kapitanów PaTportów.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Senator RP Jan Filip Libicki, Wicestarosta Szamotulski Przemysław Nowak, Radny Tomasz Runowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Piotr Michalak.
Cała impreza odbyła się pod patronatem Starosty Szamotulskiego.

Uczestnicy PaT z dyplomami
Młodzież uczestnicząca w IV Zlocie Profilaktycznym PaT wraz z przedstawicielami samorządu, Policji oraz zaproszonymi gośćmi
Młodzież z różnych szkół siedząca na sali
Uczestnicy Zlotu PaT podczas gry miejskiej