Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Mały Koziołek przyciągnął talenty z całej Polski

Mały Koziołek przyciągnął talenty z całej Polski

10 Czerwca 2026

W dniach 5-7.06.2026 w Szamotułach odbył się Ogólnopolski Turniej Gimnastyki Artystycznej „Mały Koziołek”, w którym wzięło udział 90 zawodniczek reprezentujących 23 kluby z całej Polski. Przez trzy dni młode gimnastyczki rywalizowały w różnych kategoriach wiekowych, prezentując swoje umiejętności, talent oraz efekty wielu miesięcy ciężkiej pracy treningowej.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zawodniczki zachwycały publiczność i sędziów dopracowanymi układami, elegancją ruchu oraz sportową postawą. W każdej kategorii wiekowej wyróżniono osiem najlepszych gimnastyczek, które otrzymały medale, dyplomy oraz pamiątkowe nagrody i wyróżnienia za swoje osiągnięcia.

Wśród reprezentantek Wielkopolski najlepszy wynik uzyskała zawodniczka z Poznania, reprezentująca MKS Dąbrówka Poznań, która wywalczyła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Imprezę objął patronatem Starosta Szamotulski.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy kolejnych sukcesów!

do góry