Atrium I LO w Szamotułach zmieni się w zieloną salę - podpisano umowę o dofinansowanie
20 Maja 2026Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach podpisano umowę pomiędzy Województwem Wielkopolskim, reprezentowanym przez Członka Zarządu Jacka Bogusławskiego a Powiatem Szamotulskim, reprezentowanym przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak i Wicestarostę Przemysława Nowaka.
Umowa została zawarta w ramach programu „Błękitno - Zielone Inicjatywy dla Wielkopolski”. Na jej mocy Województwo Wielkopolskie przekaże Powiatowi Szamotulskiemu dotację celową w wysokości 150.000,00 zł na realizację zadania pod nazwą „Zagospodarowanie atrium na zieloną salę przy I Liceum Ogólnokształcącym w Szamotułach”. Pozostałe koszty inwestycji zostaną pokryta z budżetu powiatu. Dzięki tym środkom szkoła zyska zrewitalizowany teren zielony zaadaptowany na zupełnie nową funkcję. Powstanie nowoczesna „zielona klasa” na świeżym powietrzu, połączona z terenem do wypoczynku. To doskonały przykład projektu, który łączy dbałość o środowisko z tworzeniem przyjaznej przestrzeni rekreacyjno-edukacyjnej dla młodzieży.
Planowana data zakończenia inwestycji to jesień 2026 roku.


