Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Atrium I LO w Szamotułach zmieni się w zieloną salę - (..)

Atrium I LO w Szamotułach zmieni się w zieloną salę - podpisano umowę o dofinansowanie

20 Maja 2026

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach podpisano umowę pomiędzy Województwem Wielkopolskim, reprezentowanym przez Członka Zarządu Jacka Bogusławskiego a Powiatem Szamotulskim, reprezentowanym przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak i Wicestarostę Przemysława Nowaka.

Umowa została zawarta w ramach programu „Błękitno - Zielone Inicjatywy dla Wielkopolski”. Na jej mocy Województwo Wielkopolskie przekaże Powiatowi Szamotulskiemu dotację celową w wysokości 150.000,00 zł na realizację zadania pod nazwą „Zagospodarowanie atrium na zieloną salę przy I Liceum Ogólnokształcącym w Szamotułach”. Pozostałe koszty inwestycji zostaną pokryta z budżetu powiatu. Dzięki tym środkom szkoła zyska zrewitalizowany teren zielony zaadaptowany na zupełnie nową funkcję. Powstanie nowoczesna „zielona klasa” na świeżym powietrzu, połączona z terenem do wypoczynku. To doskonały przykład projektu, który łączy dbałość o środowisko z tworzeniem przyjaznej przestrzeni rekreacyjno-edukacyjnej dla młodzieży.

Planowana data zakończenia inwestycji to jesień 2026 roku.

 

Podpisanie umowy dot. programu "Błękitno - Zielone Inicjatywy dla Wielkopolski"

Podpisanie umowy dot. programu "Błękitno - Zielone Inicjatywy dla Wielkopolski"

 

do góry